Navzdory tomu, že se společnost Huawei nenachází zrovna v závidění hodné pozici díky americkým sankcím, stále pracuje na vývoji nových telefonů. Kromě toho se začínají objevovat zprávy, že v přípravách je i skládací model Huawei Mate X2. I když to není tak dávno, co byla uvedena řada Mate 40 a výrobce má jen omezený počet kusů procesoru Kirin 9000, měl by jím být osazen i chystaný Mate X2.

Huawei Mate X2 se už také objevil na stránkách čínského certifikátora Tenaa. Ale v jejich výpisu zatím nejsou uvedeny žádné podrobnosti o parametrech. Proto budeme muset zabrousit na certifikační stránky 3C. Zde se přece jen něco málo o telefonu dozvíme. Ve výpisu figuruje s kódovým označením TET-AN00 a TET-AN10 a měl by podporovat 5G sítě. Měl by mít i podporu rychlého nabíjení s výkonem 66 W. Další z certifikací, konkrétně Bluetooth SIG, potvrdila již zmíněný procesor Kirin 9000.

O dalších parametrech tohoto skládacího telefonu se zatím jen spekuluje. Tipaři zřejmě vycházejí ze specifikací, které má jeho předchůdce Mate X. Očekává se, že displej v otevřeném stavu bude mít zhruba 8 palců a obnovovací frekvenci 120 Hz. Rozlišení by mohlo být 2480×2220 pixelů. Podle informací z letošních prázdnin by ale mohlo dojít k poměrně velké změně a Mate X2 by se měl zavírat dovnitř, podobně jako Samsung Galaxy Fold 2. Dále se očekává, že zadní fotoaparát bude mít čtyři senzory, kdy dva z nich by mohly mít rozlišení 40 MPix s podporou 3× optického zoomu. Telefon by měl běžet na Androidu 10 s nadstavbou EMUI 11.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.