Nové jablečné produkty se jako vždy skvěle prodávají a aktuální telefony řady iPhone 12 na tom nejsou jinak. Ale chvála na novinky neprší ze všech stran, protože se najdou i někteří velcí kritici některých designových rozhodnutí Apple. K nim se čerstvě zařadila i jedna ruská tvůrčí hvězda, kterou je slavný vývojář a zakladatel sociální sítě VKontakte nebo komunikátoru Telegram Pavel Durov. Ten si zrovna nebral servítky při hodnocení nového modelu iPhone 12 Pro a jeho tiráda rozhodně stojí za pozornost.

Pro začátek je nutné zmínit, že Durovova kritika míří v podstatě plně na designová rozhodnutí a netýkají se vnitřního hardwaru nebo vybavení telefonu. I když i tam by se samozřejmě něco ke kritice našlo. Slavný Rus nazval doslova iPhone 12 Pro „zatraceně divným kusem železa“, který „vypadá jako přerostlý iPhone 5 z roku 2012“. Dále pak prohlásil, že zadní modul fotoaparátů je hnusný, protože jsou senzory umístěny v rozdílných výškách. A nakonec si kopnul i do obřího vykousnutí displeje, které podle něj zcela nesmyslně ukrajuje z použitelné plochy displeje. Pocitově pak prý telefon působí zastarale.

Zloba ruského miliardáře se nevyhnula ani samotnému managementu Apple. Ten nařknul z pustého využívání odkazu a reputace Steva Jobse, který zemřel před 9 lety. Společnost podle něj stále těží ze starých technologií a designových řešení a už dlouho nepřináší žádné reálné inovace. Pokud by tento trend pokračoval, tak by v horizonty 10 let měly mít akcie Apple cenu tištěného papíru. To jsou velmi silná slova a nejsem si jist, jestli jsou i podložená reálnými fakty. Každopádně zajímavá slova jednoho z velkých jmen technologického světa.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.