Před pár dny představený koncept telefonu OPPO X 2021 s rolovacím výsuvným displejem nadchnul velkou část mobilního světa. Bohužel však stále není jasné kdy a zda vůbec se tento kousek dostane na trh. Nespí ale i konkurence a korejští LG už před časem oznámili plány na vydání telefonu s designem v průběhu příštího roku. To však není vše, protože stejnou technologii a design plánují využít i pro jiné produkty. Na webu RootMyGalaxy se třeba objevil patent na velmi zajímavý laptop LG, i když konkrétní nezmiňují kde přesně byl patent zaregistrován.

Tento patent ukazuje laptop v lehce sci-fi úpravě, protože je možné jeho 13.3-palcovový displej zvětšit rolovacím vysunutím až na 17-palců. Stejně tak i klávesnice tohoto přístroje má výsuvnou část s touchpadem, takže je možné ji velmi výrazně zvětšit. Podobné řešení by přineslo masivní ušetření místa i pro notebooky s velkým displejem a teoreticky se tak jedná o skvělé řešení. Samozřejmě netušíme jak daleko jsou LG s plány na reálné vydání něčeho podobného, protože první vlaštovkou bude určitě nejprve rolovací telefon. Ale laptop může záhy následovat.

LG se v poslední době opravdu nebojí přicházet s opravdu inovativními řešeními, i když se ne vždy povedou. Takové otočné LG Wing s duálním displejem žádným trhákem nebylo, ale třeba rolovací výsuvná LG Signature OLED TV R je pastvou pro oči a potěchou pro designové srdce. A ohebný notebook ThinkPad X1 Fold je na první pohled také fantastický. Takže korejská firma je rozhodně jednou z těch odvážnějších a budeme velmi zvědavi na jejich novinky během příštího roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.