Před pár dny nám čínské OPPO naservírovalo fantasticky vypadající koncept vysouvacího telefonu OPPO X 2021. Ten vypadá opravdu parádně a upřímně řečeno i mnohem praktičtěji, než mnohé ohebné telefony současné generace. A podle slov hlavního strukturálního inženýra firmy Jin Xianga je také tento koncept telefon mnohem odolnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Firma totiž samozřejmě provedla i první pořádné testy odolnosti a výsledky jsou více než solidní. Tedy samozřejmě pokud přihlédneme k tomu, že jde stále jen o koncept (doufejme) budoucího modelu.

Rolovací systém telefonu byl podle všeho podroben 100.000 vysunutí a následných zasunutí displeje a vše absolvoval bez ztráty kytičky. Takže se při nějakých řekněme 50 vysunutích za den dostaneme minimálně na nějakých pět let provozu. Navíc prý opravdu minimálně, protože firma při testech nedosáhla limitů opravdového opotřebení. Ostatně právě vyšší odolnost proti opotřebení oproti klasickým ohebným telefonům byla jedním z hlavních argumentů představovačky. V této souvislost pak čísla nezní až tak úžasně, protože třeba Samsung se chlubí až 200.000 ohnutími Galaxy Fold 2. Teoreticky.

Hlavním problémem ale pravděpodobně bude reálná dostupnost telefonu s podobným řešením. Někteří analytici totiž sýčkují masivní zpoždění, protože údajně BOE jako dodavatel displejů s nimi není zdaleka připraven k masové produkci. Pesimistické odhady dokonce hovoří až o roce 2022. To vzhledem k plánům LG na rolovací telefon v první polovině 2021 nezní moc dobře. Na druhou stranu bylo OPPO X 2021 představeno jako zcela funkční prototyp a navíc má „2021“ přímo v názvu… Tak uvidíme, ale tento kousek vypadá opravdu nadějně.