I když se čínský gigant Huawei potýká s obřími problémy kvůli americkému embargu, tak to zdaleka neznamená, že skládá zbraně. Velmi brzy bychom se tak měli dočkat dalších nových modelů a to konkrétně novinek z populární řady Nova. Nové informace o těchto kouscích pocházejí od starého známého „leakstera“ Digital Chat Station, takže jsou s velkou pravděpodobností velmi přesné. Telefony budou asi ve dvou verzích, Nova 8 a Nova 8 Pro, které se výbavou budou velmi lišit.

Publikované informace by se tak měly vztahovat spíše jen na základní model Huawei Nova 8. Ten by měl údajně být vybaven zbrusu novým procesorem Mediatek Dimensity 700 a rozhodně tak nepůjde o high-end kousek. Kromě toho prý dostane 6.5-palcový LCD displej s FullHD+ rozlišením a 60 Hz obnovovací frekvencí, takže opět nic speciálního. Dále třeba 4000 mAh kapacitu baterie se 40W nabíjením, 16 Mpx selfie kamerku nebo čtyři 48+8+2+2 Mpx senzory zadního fotoaparátu. S podobnou výbavou tak Nova 8 bude útočit maximálně na nižší střední třídu.

Oficiální představení obou modelů by mělo proběhnout v prosinci a u Nova 8 Pro se spekuluje o použití procesorů Kirin 990 a možná dokonce i AMOLED displeje. Prosincový termín se původně předpokládal i pro představení sesterské řady Honor V40, ale kvůli prodeji celé značky je momentálně vše velmi nejisté. Mělo jít o velmi zajímavé modely hned ve trojici variant, přičemž nejvyšší měla dostat Kirin 9000, 6.72-palcový FullHD+ 120 Hz displej, 66W nabíjení a 40W bezdrátové nabíjení nebo 50 Mpx triple/quad senzory fotoaparátu. Tak uvidíme, jak s plány zamává nový majitel.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.