Značka Realme se včera v Evropě pořádně rozjela a kromě telefonu Realme 7 5G představila i chytré hodinky Realme Watch S. Hodinky byly sice už představeny před pár dny v Pákistánu, ale nám je přece jen bližší trh evropský. A navíc hodinky se dají pořídit i u nás a už nyní jsou zalistovány na českých stránkách Realme. Jejich cena je stanovena na 1999 Kč.

Protože se parametry hodinek Realme Watch S pro evropský trh nezměnily a jsou stejné jako v případě pákistánského trhu, tak si je v rychlosti zopakujeme. Chronometr má kruhový 1,3 palcový displej, který je barevný a dotykový. Jeho rozlišení je 360×360 pixelů. Jako ochrana proti poškrábání slouží sklo Gorilla Glass 3. Výrobce přidal i senzor citlivý na světlo, díky kterému se jas obrazovky automaticky upravuje podle světelných podmínek.

Rám hodinek je vyroben z hliníkové slitiny a na jeho pravé hraně jsou uložena dvě tlačítka pro rychlé ovládání. Řemínek je silikonový a bude nabízen ve čtyřech barevných variantách, a to modré, oranžové, zelené a černé. Připraveno je 12 typů ciferníků a v dohledné době by jejich počet měl být navýšen na rovnou stovku.

Mezi funkcemi Realme Watch S najdeme PPG snímač tepové frekvence a také senzor SpO2 pro monitorování okysličení krve. A protože jde o sportovní hodinky, výrobce nezapomněl přidat také 16 sportovních režimů. Samozřejmě je tu i klasika v podobě monitoringu spánku, dálkového ovládání fotoaparátu a přehrávače a nebo různých notifikací. Dokonce nechybí ani certifikace IP68, která by měla zajistit určitou odolnost vůči vodě a prachu. Baterie má kapacitu 390 mAh a měla by vydržet až 15 dní provozu. Velmi podrobné informace o všech parametrech najdete na českých stránkách Realme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.