Telefony společnosti Motorola patří k takovému standardu ve střední třídě i přesto si své kupce vždy najdou. Asi největší zájem je o řadu Moto G. A to i na evropském trhu, kde byl docela nedávno představen model Moto G9 Play s poměrně nízkou cenou. Protože s koncem roku začínají snad všichni výrobci naznačovat, co chystají na rok příští, podíváme se i na to, co chystá Motorola. Aktuálně se tipaři zmiňují o modelu Moto G10 Play, který prošel testy Geekbench a na síti jsou k vidění jeho první rendery.

Na platformě Geekbench figuruje Moto G10 Play jako „Motorola Moto G Play (2021)“, ale je jisté, že jde o nástupce letošního modelu G9 Play. Jak dobře víme, o parametrech se toho z testovacího výpisu moc vyčíst nedá. Ale uveďme aspoň to málo, co se zjisti dá. Testovaný telefon běžel na systému Android 10 a kapacita operační paměti byla 3 GB. Procesor je osmi jádrový s taktem 1,80 GHz a pochází z dílen Qualcomm. Tipaři odhadují, že by mělo jít o Snapdragon 662. V Single-core testu nasbíral telefon 253 body a ve více jádrovém testu pak 1233 body. Takto nízké skóre moc nepotěší ani v případě syntetických testů.

Design telefonu

A když se podíváme na renderované snímky, které se objevily na stránkách Voice, je zaděláno na další mírné zklamání. Moto G10 Play je totiž výrazně podobný letošnímu Moto G9 Play. Takže ti, kteří by čekali pro příští rok nějakou zajímavou změnu designu, přijdou zkrátka. I v příštím roce bude mít telefon širokou bradu a čtvercový modul hlavního fotoaparátu uložený ve středu horní části zadního panelu.

Stejně jako letos bude fotoaparát trojitý. K mírným změnám ve vzhledu přece jen došlo. Snímač otisků se ze zadního panelu přesunul na hranu a místo kapkovitého výřezu pro přední kameru bychom se mohli dočkat „díry“ v levém horním rohu displeje. Očekává se, že obrazovka bude mít úhlopříčku 6,5 palce, baterie dostane kapacitu 4850 mAh a neměla by chybět podpora rychlého nabíjení s výkonem 20 W.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.