Pokud jste si mysleli, že chaos v označování a přeznačování modelů trojbloku Xiaomi / Redmi / POCO už je pořádně zamotaný, tak vás hned vyvedeme z omylu. Za necelý týden se totiž dočkáme nových modelů řady Redmi Note 9, včetně základního modelu. Ten už ale na globálních trzích pod stejným označením figuruje poměrně dlouhou dobu… A čínská verze se ani neobtěžuje s jiným názvem či přeznačením, takže chaos v názvosloví ještě výrazně vzroste. Alespoň už máme konkrétní datum představení, které proběhne 26. listopadu ve večerních hodinách čínského času.

Dosavadní zaručené zprávy a spekulace informovaly o trojici chystaných modelů, kdy by základní verzi Note 9 doplnily Note 9 Pro (které již také globálně existuje…) a Note 9S. Dnes se ale vynořila další skutečnosti, které naznačují možnost příchodu i čtvrtého modelu. Tím by mělo být Redmi Note 9 Pro Max a je velmi těžké odhadnout, jak moc jde o reálný kousek. Veškeré spekulace totiž o vybavení tohoto modelu vůbec nehovoří, takže se velmi jednoduše může jednat jen o fantasmagorii. Na druhou stranu bychom se v současném zmatku Redmi už nedivili skoro ničemu.

Trojice již jasných modelů by se měla podělit o procesory Mediatek Dimesity 720, Dimensity 800U a nejvyšší verze i Snapdragon 750G. Všechny by měly také mít LCD displeje s designovým „průstřelem“ a obnovovací frekvence by se měla vyšplhat až na 120 Hz. Ale určitě ne u všech modelů. Stejně tak by měly být variabilní hlavní senzory fotoaparátů, od 48 Mpx až po high-end 108 Mpx HM2 senzor s velikostí 1/1.52″ a 0.7μm pixely. Uvidíme jak vše dopadne a hlavně jestli se bude jednat o modely určené čistě jen pro čínský trh. Abychom se ještě s tím zmatkem při přeznačování nedivili…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.