Na začátku letošního roku představila společnost Sony své první telefony s podporou 5G sítí. Šlo o modely Xperia 1 II a Xperia Pro. Oba telefony byly osazeny procesorem Snapdragon 865. A docela nedávno jsme se dočkali i telefonu Xperia 5 II, který pohání stejný procesor. Tyto telefony lze považovat za vlajkové lodi společnosti. Ovšem kromě nich představila Sony i přístroj střední třídy Xperia 10 II, který dostal Snapdragon 665. A protože obliba telefonů střední třídy s podporou 5G roste, je v přípravách i Sony Xperia 10 III.

Je jistě chvályhodné, že i společnost Sony naskočila na vlnu telefonů s podporou 5G a dokonce se proslýchá, že v souvislosti s tím zrušila i plánovanou výrobu modelu Xperia 10 II Plus, který měl být osazen Snapdragonem 720G. Tím si uvolnila výrobní kapacitu pro telefony s 5G. Kromě telefonu Sony Xperia 10 III by prý údajně v příštím roce mohl být vydán i Sony stroj se Snapdragonem 875. Přesně o tom se totiž na svém twitterovém účtu zmiňuje jeden z tipařů.

Jaká jsou tedy očekávání a kdy by mohla Xperia 10 III dorazit na trh? Vzhledem k tomu, že informace o přípravách tohoto telefonu jsou zatím nepotvrzené, budeme tak trochu věštit z křišťálové koule. Použití procesoru Snapdragon 690 telefon předurčuje i k dalším parametrům střední třídy, ovšem podpora 5G je jistá. Co se termínu představení týče, mohli bychom teoreticky počítat s prvním kvartálem příštího roku. Konkrétně by představovačka mohla proběhnout už v únoru/februári. Čeká se také, že v příštím roce Sony představí již zmíněnou vlajkovou loď s SD875 a její obchodní název by mohl být Xperia 1 II. Mluví se i o dalším chystaném telefonu, který bude osazen čipsetem Helio P35. Ale výrobce informace o těchto připravovaných přístrojích zatím drží pod pokličkou.