Procesor Snapdragon 875 je to, oč poběží v příštím roce. Vlajkový procesor pro vlajkové telefony a mnozí z výrobců si na něj už teď brousí zuby. Víme minimálně o třech z nich, kteří už oznámili, že jej použijí v příštím roce u svých prémiových telefonů. A přitom procesor zatím ještě nebyl představen. Ale jeho uvedení se kvapem blíží. Ovšem už nyní víme, že společnost Xiaomi na něj má exkluzivní nárok jako první čínský výrobce. Nu a Samsung by jej mohl jako první použít na globálním trhu.

Samozřejmě společnost Xiaomi není jediná čínská firma, která bude Snapdragon 875 používat. Jak již bylo řečeno, má na něj jistou exkluzivitu, která by měla trvat zhruba měsíc od představení procesoru a následně bude nabídnut k použití i dalším čínským výrobcům chytrých telefonů. Jejich seznam zveřejnil na svém Weibo účtu známý tipař Digital Chat Station.

I on jako prvního zájemce o procesor uvádí společnost Xiaomi, a to včetně značek Redmi a Black Shark. Dalším v pořadníku je společnost Vivo a jejich dceřinka iQOO. Posledním na tipařově seznamu je skupina BBK Electronics, což znamená společnosti OnePlus, Oppo a Realme. Všichni výrobci, snad kromě Xiaomi a její řady Mi 11, by měli začít své telefony představovat v roce 2021. V případě řady Mi 11 se dokonce spekuluje o tom, že by mohla být uvedena ještě do konce letošního roku, ale jde opravdu jen o pouhou spekulaci. Dalšími společnostmi, které by mohly své telefony představit v těsném závěsu za Xiaomi by měly být Vivo a Oppo. V březnu/marci by měl být uveden telefon OnePlus. Společnosti Realme, iQOO, Black Shark a Redmi by mohly představit své telefony v období února/februára až května/mája.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.