Značka Realme je v poslední době velmi aktivní i na našem trhu, což jen dokládá dnešní novinka. Dnes byl totiž světu oficiálně představen jejich nejnovější model Realme 7 5G, který aspiruje na jeden z nejlevnějších 5G telefonů momentálně na trhu. A tentokrát není nutné žádné zpoždění, protože je okamžitě v listingu na oficiálních českých stránkách firmy a brzy by měl dorazit i do distribuční sítě. Podobný přístup jde firmě rozhodně ke cti. Novinka se bude prodávat za oficiální cenu 7499 korun, takže se pojďme podívat, zda je oprávněná.

Nové Realme 7 5G vychází v principu ze základního Realme 7, představeného v říjnu. Design je v podstatě stejný a s naprosto minimálními odchylkami i rozměry, či váha telefonu. Upřímně řečeno těch změn je jen několik. Tou hlavní je použití nového procesoru Dimensity 800U s podporou 5G sítí a plných 120 Hz obnovovací frekvence u 6.5-palcového FullHD+ displeje. Jinak je vše v podstatě při starém, 8 GB RAM, 128 GB vnitřní UFS2.1 paměti, dual SIM + microSD slot, čtyři senzory zadního fotoaparátu (48 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + B&W + makro) nebo 16 Mpx selfie kamerka. Případně 5000 mAh kapacita baterie s 30W nabíjením Dart Charge. Potěší ale nově i certifikace Dolby Atmos.

To vše zní jako rozumná evoluce, ale nadšení opadne při pohledu na cenu, zejména při porovnání se základním modelem. Ten se totiž prodává oficiálně za 4999 korun… Takže v podstatě 50 % nárůst ceny za 120 Hz (oproti 90 Hz) displej a o něco málo výkonnější procesor s podporou 5G sítí. To je na můj vkus poměrně málo, zejména kvůli současnému (ne)rozšíření 5G u nás. Takže bych osobně raději za výrazně menší částku pořídil základní Realme 7 s drtivou většinou stejných parametrů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.