Přesně podle předchozích plánů byla představena zbrusu nová nadstavba Origin OS společnosti Vivo. A když říkáme nová nadstavba, myslíme tím, že se jedná o kompletní náhradu stávajícího FunTouch OS. Nové uživatelské rozhraní je od základů překopáno a předěláno a je naprosto jiné. Vivo si s novou nadstavbou také dalo cíl, kterým jsou pravidelné aktualizace a přidávání další funkcí. Doufejme, že se jim to podaří splnit.

Nový Origin OS má už nyní řadu nových funkcí a vylepšení, která mají zlepšit celkový uživatelský zážitek při používání tohoto nového rozhraní. Vivo tvrdí, že v rámci vylepšení byl kladen velký důraz na maximální zlepšení výkonu a celkovou plynulost. To se týká jak domovské obrazovky, tak i tapet až po hraní her. Vše by mělo být uživatelsky přívětivé, jednoduše ovladatelné a bezpečné.

Součástí nadstavby je i zbrusu nový Desktop Grid System pro launcher Huarong. Měl by přinést jednoduchou navigaci na domovské obrazovce a nebo při hledání jednotlivých aplikací. Launcher lze uživatelsky přizpůsobit. V rámci tapet byla přidána i „výkonnostní tapeta“. Jde v podstatě o zhuštěnou animaci procesu kvetení květin, aby vypadaly naprosto realisticky. Přidán byl zcela nový typ notifikací, které ve správnou chvíli upozorní na vaše důležitá data, jako jsou například narozeniny nebo podobné události.

Novinkou jsou i navigační gesta. Jde o sadu s 26 kombinacemi, které v podstatě pokrývají všechny běžné provozní metody. Další novinkou je knihovna komponent, ze které je možno jednoduše přetáhnout ikony a uspořádat je podle vašich představ, a to ať už v aplikačním rozhraní nebo v rámci multitaskingu. Upgradován byl i widget počasí. Došlo i na optimalizaci systému, který bude rychlejší a intuitivnější, což by se mělo projevit hlavně u hraní her a při spouštění aplikací, které by mělo být rychlejší. Vylepšení je podstatně víc a samozřejmě úspěch nové nadstavby závisí na tom, jak dobře bude fungovat v reálné praxi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.