Nedávno představené dva levné modely nové řady OnePlus Nord se nedočkaly zrovna pozitivního přijetí, protože mají příliš mnoho kompromisů a vzhledem k tomu i vysoko nastavenou cenu. Jak N10 5G, tak hlavně N100 prostě fanouškům nenabízí nic extra vzhledem ke konkurenci, s výjimkou skvělého systému OxygenOS. Ale i to firma lehce pokazila, protože potvrdili pouze jednu jedinou zásadní aktualizaci a to na Android 11. Dnes se alespoň objevilo jedno pozitivní překvapení spojené s tím úplně nejlevnějším kouskem.

Jednou z hlavních výtek proti OnePlus Nord N100 je totiž existence displeje s pouhým HD+ rozlišením, což dnes nepatří v podstatě ani do nižší třídy. A telefon se navíc v Evropě prodává za 199 euro, takže nejde o žádný extra levný model. Ke všemu ještě zástupci OnePlus před časem slíbili, že všechny jejich budoucí telefony budou mít vyšší obnovovací frekvence displeje. Při představení novinek to ale vypadalo, že nejlevnější zástupce se kromě nižšího rozlišení bude muset spokojit také s klasickou 60 Hz obnovovací frekvencí. To ale podle všeho nakonec není pravda.

Recenzní vzorek pro testery Android Authority totiž měl 90 Hz IPS displej, což bylo rozhodně příjemné překvapení. Zástupci OnePlus posléze tento fakt potvrdili a správné údaje potvrdili i na oficiálních stránkách. Je zvláštní, že firma tento fakt hlasitě nevytrubovala během oficiálního představení, protože u levných telefonů stále nejde o standardní výbavu. Každopádně už máme všechno černé na bílém. Podle mého ani tento detail ale OnePlus Nord N100 nevytrhne, protože cena je na telefon s HD+ displejem a Snapdragonem 460 prostě příliš vysoká.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.