Nedávno jsme se zmínili o tom, že společnost Huami chystá hodinky Amazfit GTR 2e a GTS 2e. U těchto modelů ale zatím není jasné, kdy budou oficiálně představeny. Co však jasné je, je představení zbrusu nových hodinek Huami Zepp Z. Jde o prémiový chronometr, který byl uveden jako třetí nositelnost v modelové řadě Zepp. Že jde o špičkové hodinky dokazuje i jejich design.

Huami Zepp Z mají tělo a rám z titanové slitiny a stejný materiál byl použit i na tři kruhová tlačítka a sponu u řemínku. Ten je kožený a elegantně doplňuje celkový vzhled. Výrobce na rám hodinek přidal i nano povlak NTC, který by měl zvýšit odolnost proti poškrábání. Zepp Z mají kruhový AMOLED displej s úhlopříčkou 1,39 palce a rozlišením 454×454 pixelů. Displej nabízí 100% barevný gamut NTSC a jas 55 nitů. Uživatelé si mohou pomocí aplikace Zepp vybrat dle svého vkusu a potřeby jeden z 50 typů ciferníků. A pokud by vám nevyhovoval ani jeden, můžete si vytvořit svůj vlastní.

Chronometr je vybaven obvyklou sadou 12 sportovních režimů a zdravotních funkcí. Najdeme zde snímač BioTracker 2 PPG, geomagnetický senzor, SpO2 senzor a senzor pro monitoring tepové frekvence. Dále tu je také gyroskop, barometr, akcelerometr a senzor okolního světla. Nechybí ani monitoring spánku a stresu. Hodinky dále podporu také GPS a Glonass. Výrobce přidal i podporu hlasového asistenta Amazon Alexa a odolnost do 5ATM. Baterie má kapacitu 340 mAh a měla by na jedno nabití vydržet až 15 dní provozu. Pro spárování s telefonem je připraven Bluetooth 5.0. Cena hodinek Huami Zepp Z je nastavena na 349 dolarů a už nyní jsou k dispozici ke koupi na americkém trhu. Zda budou hodinky dostupné i globálně není zatím známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.