Společnost ZTE je podobně jako Huawei postižena americkými sankcemi, i když v poněkud menší míře. Přesto se musí hodně otáčet, aby nevypadla ze zřetele fanoušků a potenciálních zákazníků. Hlavní ztráty tak zaznamenali v rámci rozšiřování 5G sítí, ale jejich mobilní divizi se přesto celkem daří. Můžeme vzpomenout třeba na telefon Axon 20, který byl v září/septembri představen jako první telefon s kamerou pod displejem.

Dnes se na oficiálním Weibo účtu ZTE objevila zpráva, že na zítřek chystají představovačku a uvedeno bude „něco velkého“. Aspoň tak lze volně přeložit čínský text této upoutávky. Co přesně ale bude zítra představeno zůstává v hlubokém utajení. Takže nám opět nezbývá, než kouknout na to, co říkají tipaři a co bychom my sami mohli dedukovat z předchozích zvěstí. Když to tak všechno shrneme, půjde s nejvyšší pravděpodobností o nový telefon. Proslýchá se, že společnost plánuje na listopad/november představení celé nové řady.

Ale pojďme dál, na začátku měsíce byl vydán jen jeden model ZTE, a to Blade A7s (2020). Ten patří k základní třídě telefonů. Ale nedávno se na síti objevily i zprávy o chystaném modelu Blade A51 a Blade 20 5G. Oba stroje mají už potřebné certifikace, takže jejich uvedení na trh by nemělo nic bránit. Samozřejmě si můžeme říct, proč by výrobce kolem uvedení těchto telefonů dělal takový humbuk. Takže kdo ví, co nakonec bude zítra představeno.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.