Tak jako se v poslední době mluví o vlajkových telefonech společností Samsung a OnePlus, které jsou připravovány na příští rok, naší pozornosti neunikly ani chystané stroje společnosti Xiaomi. I ty budou v příštím roce představeny dřív než je obvyklé. A i u nich se očekává použití špičkového procesoru Snapdragon 875. Poměrně nedávno jsme se zaměřili na model Xiaomi Mi 11 Pro, který by měl mít podle tipařů 2K+ displej s vysokým rozlišením 120 Hz.

I dnes mrkneme na model Xiaomi Mi 11 Pro, ale tentokrát v souvislosti s jeho hlavním fotoaparátem. Na čínském Weibo informace o parametrech kamery sdílí nám již dobře známý tipař Digital Chat Station. Ten dokonce tvrdí, že se mu už do rukou dostal prototyp telefonu. Nespecifikuje, zda jde o standardní verzi nebo Pro verzi. Ale podle parametrů kamery bychom tipli, že měl v rukou prototyp Mi 11 Pro.

Tipař tvrdí, že prototyp má primární senzor s rozlišením 50 MPix a 12 MPix teleobjektiv. Ovšem bavíme se o prototypu, takže nastavení hlavního fotoaparátu může být ve finále jiné. Použití 50 MPix snímače totiž není až tak obvyklé. Ale není zcela vyloučené, protože například Huawei jej použil u modelu P40 a šlo o RYYB senzor s ohniskovou vzdáleností 23 mm a světelností f/1.9. Tipař si také není zcela jistý přesným rozlišením teleobjektivu, mohlo by jít o nativních 12 MPix a nebo by mohlo jít o 48 MPix senzor, který využívá binování 4v1. O tom, kolik má fotoaparát snímačů, nebo do jakého modulu je uložen tipař nezmínil.