Řada Redmi Note 9 pro čínský trh bude představena už co nevidět. Konkrétní termín je stanoven na 24. listopadu/novembra. Uvedeny by měly být tři telefony a dva z nich by měly dostat podporu 5G sítí. Jedním z nich bude Redmi Note 9 5G, který má pro čínský trh označení M2007J22C. Jenže na síti se objevil i model s kódovým označením M2007J22G, který má už za sebou certifikaci FCC a mělo by tedy jít o globální verzi. Podle zvěstí na Twitteru a rozklíčování IMEI by tato verze mohla mít obchodní název Redmi Note 9T.

Podle amerických certifikátorů FCC by měl telefon Redmi Note 9T dostat podporu NFC, 5G, MIUI 12, Bluetooth a Wi-Fi 802.11ac. O dalších parametrech se tento výpis nezmiňuje, ale lze předpokládat, že budou stejné jako u čínské verze tohoto telefonu. Pokud tomu tak skutečně bude, můžeme některé z parametrů najít v certifikačním výpisu Tenaa.

Očekávat bychom tak mohli 6,53 palcový LCD displej s FullHD+ rozlišením a vysokou obnovovací frekvencí. Jako procesor bychom zde měli najít osmi jádrový Dimensity 800U. Baterie by měla mít slušnou kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 22,5 W. Přední selfie kamera by měla dostat 13 Mpix. Hlavní fotoaparátu bude trojitý s primárním senzorem s rozlišením 48 MPix. A jako vždy musíme brát v potaz to, že zatím nic není oficiálně potvrzeno a také není známo, zda tato globální verze telefonu bude představena společně se svými čínskými bratry.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.