Včerejší akce OPPO INNO DAY 2020 přinesla spousta zajímavých novinek z dílny této čínské značky. Asi tou nejzajímavější bylo předvedení konceptu telefonu OPPO X 2021 s revolučním výsuvným rolujícím displejem. Ale to samozřejmě nebylo to jediné, protože se dostalo i na další velmi nadějné a pokrokové sliby. Dalším takovým je třeba informace, že by nadcházející vlajková loď OPPO Find X3 měla podporovat DCI-P3 barevný standard a hlavně 10-bitovou hloubku barev jak při zachytávání nebo ukládání, tak i zobrazování.

Nová technologie se údajně bude jmenovat “Full-path Color Management System” a podle tvůrců půjde na Androidu o světovou premiéru. Od této technologie si slibují výrazné vylepšení zobrazení a hlavně autentickou a přesnou reprodukci barev. Na trhu už sice momentálně jsou dostupné některé telefony chlubící se 10-bitovou podporou, ale ona to v reálnu není až tak úplně pravda. Vždy jde jen o „8+2-bitová“ nebo „8-bit + FRC“ řešení, která emulují výkon 10-bitového displeje na pouze 8-bitovém panelu. Ostatně i OPPO to přiznává u současného vlajkového Find X2.

To by se ale mělo změnit právě s chystaným OPPO Find X3, které dostane nativní 10-bitovou podporou. A to by ještě nemělo být všechno, protože dojde k výraznému snížení JNCD (Just Noticeable Color Difference) na 0.4. K tomu si můžeme také ještě připočíst podporu plně 10-bitového HEIF formátu fotografií, kvůli které musel bát údajně kompletně přepsán základ systému. OPPO to prostě v novým vlajkovým telefonem myslí vážně a nehodlají troškařit. Tak teď už jen zbývá ho opravdu uvést na trh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.