V posledních dnech se vynořily další spekulace, které poukazovaly na potenciální problém pro čínský Huawei. Jední z posledních poslů těchto spekulací byl navíc obvykle skvěle informovaný „leakster“ Digital Chat Station, který se mýlí opravdu jen velmi zřídka. Podle jeho slov tak vypršela spolupráce mezi Huawei a foto legendární značkou Leica, která už prý dokonce vyjednává s další dvojicí čínských zájemců. To se samozřejmě neobešlo bez velmi silné odezvy, protože spojení těchto gigantů už úspěšně funguje celou řadu let.

Konkrétně pak od roku 2009, kdy se poprvé certifikace Leica objevila na telefonech řady Huawei P9. Od té doby se to u všech špičkových modelů firmy stalo zavedenou praktikou, samozřejmě nevyjímaje aktuální řadu Mate 40. Experti z Leica se sice podle veškerých dostupných informací nikdy nepodíleli na samotném optickém vybavení fotoaparátů telefonů, ale stále měli prsty v designu UI, design foto-modulů nebo dokonce i softwarového odladění. A dopad na finální výsledek to samozřejmě mělo, což lze jednoduše dokázat rozdíly mezi často velmi hardwarově podobnými modely Huawei a Honor.

Kolující spekulace samozřejmě nenechaly chladnými ani zástupce obou firem, kteří se k věci vyjádřili pro server AndroidAuthority. Od Huawei zazněla jasná slova o „naprostých fake news“ a i když byl mluvčí Leica o něco opatrnější s „není nám nic známo o konci spolupráce“, tak oficiální popření je bez debat. Na druhou stranu Huawei čelí bezprecedentní situaci s ohledem na příští generaci vlajkových lodí a není tak jasné, zda se vůbec P50 někdy podívá na svět. Takže by možná snaha Leicy o opuštění potápějící se lodi dávala smysl… Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.