Tak jsme se dnes od čínského OPPO opravdu dočkali poměrně velmi revolučního konceptu telefonu s výsuvným displejem. Včerejší informace se tak do puntíku potvrdily, protože se na akci OPPO INNO DAY 2020 tento konceptový kousek objevil v celé své kráse. Prezentován byl pod názvem OPPO X 2021, což ale samozřejmě neoznačuje žádný konkrétně chystaný model. K reálnému nasazení bude asi ještě dlouhá cesta, ale podle všeho se jedná opravdu o jednu z velmi pravděpodobných cest pro budoucnost.

 

Vysouvací displej OPPO X 2021 se zvládne rozšířit plynule z 6.7-palců až na 7.4-palcovou úhlopříčku a oproti předchozím patentům nikoli na výšku telefonu, ale na šířku. Princip „rolujícího“ ohebného OLED displeje nevyužívá žádné panty ani přímé záhyby, čímž má oproti klasickým ohebným telefonům výhodu. Nehrozí tak určité opotřebení v několika nejfrekventovanějších záhybech. Rozšíření vysunovacího displeje je také velmi plynulé, jak se můžete sami přesvědčit na animovaném obrázku níže. Futuristické velmi efektní řešení, které je opravdu slibné.

Inženýři OPPO využili 6.8mm rolovací motorek a speciální víceúčelovou podpůrnou desku za displejem samotným, která se stará o pevnost celé konstrukce. Celkově nový projekt prezentuje 122 nových patentů firmy, z čehož hned 12 je čistě na samotný výsuvný mechanismus. Displej navíc má i plnohodnotnou laminaci díky 0.1mm tenké technologii Warp Track a měl by tak nabídnout zcela plnohodnotné možnosti ovládání a dotyků. Tvůrci jsou zatím ohledně informací o dalších plánech s tímto modelem poměrně skoupí a musíme se tak zatím spokojit jen se slibem o „příchodu na trh v ten správný čas“. Co na krasavce říkáte ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.