Není tajemstvím, že se značka Redmi chystá na představení telefonů Note 9 s podporou 5G na čínském trhu. To by mělo proběhnout už brzy a v souvislosti s tím se mluví také o telefonech Redmi Note 10. Právě kolem řady Note 10 je stále docela dost nejasností a spekuluje se o ledačem. Obzvláště nyní, kdy jeden z telefonů Redmi Note 10 dostává certifikaci IMDA.

Vzhledem k tomu, že certifikace IMDA je certifikací singapurskou, mělo by jít o globální verzi Redmi Note 10. Ve výpisu je telefon veden pod kódovým označením M2007J22G a písmeno G v označení potvrzuje tuto teorii. Je pravdou, že o parametrech přístroje se toho moc nedozvíme. Jedno je však jasné, a tím je podpora NFC. Právě tato funkce patří už ke standardu telefonů řady Redmi Note. Ale není zatím jasno, zda ji dostanou všechny modely z této řady.

O této certifikaci se na svém twitterovém účtu zmiňuje i tipař Mukul Sharma, který kromě podpory NFC potvrdil také rychlé nabíjení s výkonem 22,5 W. A to je určitě zajímavé, protože telefon Redmi Note 9 podporuje rychlé nabíjení s výkonem 18 W. Počítá se také s tím, že Redmi Note 10 bude mít víc než jen jednu verzi. Na trh by měla jít údajně i Pro verze, která by měla podporovat ještě rychlejší nabíjení s výkonem 33 W.

Ale kromě parametrů, které jsou zmíněny v certifikačních výpisech, se toho o chystaných telefonech moc neví. A navíc je v tom i trochu zmatek, protože někteří tipaři si dokonce myslí, že telefony řady Note 10 budou jen globálními verzemi modelů Note 9, které budou uvedeny pro čínský trh. Takže opět vše berme s rezervou a počkejme na nějaké oficiální vyjádření výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.