Leden příštího roku bude podle všeho velmi nabitý pro novinky na mobilním trhu, protože bychom se měli dočkat hned několika vlajkových lodí. Celá řada analytiků v lednu očekává nové modely řady Samsung Galaxy S21 vybavené procesory Snapdragon 875 / Exynos 2100 a Xiaomi se je určitě pokusí ještě trumfnout. Právě čínská značka by měla teoreticky urvat prvenství Snapdragon 875 telefonu, kterým by se mělo stát Xiaomi Mi 11. A dnes jsme se dočkali velmi zajímavých úniků ve spojitosti s displejem chystaného Mi 11 Pro.

Informace pochází od se situací skvěle obeznámeného „leakstera“ Digital Chat Station. I když ve svém příspěvku Xiaomi Mi 11 Pro přímo nejmenuje, tak jen málokdo může pochybovat o smyslu jeho slov. Novinka podle něj dostane displej s QHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí, takže půjde o masivní krok vpřed v porovnání s FullHD+ a 90 Hz u Mi 10 Pro. Displej by měl být zakřivený na všech čtyřech stranách, ale ne tak moc jako například u Huawei P40 Pro. V levém horním rohu se pak bude nacházet designový „průstřel“ pro selfie kamerku.

Co se týče dalšího vybavení nové řady Mi 11, tak můžeme jen zopakovat aktuální dostupné spekulace. V podstatě jistotou je procesor Snapdragon 875, protože cokoliv jiného je v podstatě nereálné. Vylepšení by se měl dočkat hlavní fotoaparát díky 48 Mpx ultra-wide senzoru s velikostí pixelů 0.8µm a pravděpodobně i 108 Mpx hlavnímu senzoru. Nabobtná i baterie s kapacitou 4900 mAh a hlavně bychom se měli dočkat firemní 100W nebo 120W technologie rychlo-nabíjení. Ale stále jde opravdu jen o nepotvrzené spekulace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.