Na příští dva dny je naplánována každoroční akce OPPO INNO DAY 2020, která proběhne 17.-18. listopadu v čínském Šen-čenu. Čínský gigant OPPO na ní představí podle dostupných informací hned několik velmi zajímavých novinek. A na tu hlavní dnes láká i nový teaser plakátek, na kterém je kromě rohu telefonu k vidění i všeříkající heslo. Ve volném překladu hlásá : „Velký displej ? Malý displej ? Nekonečný displej ?  Budoucí telefony budete moci volně vysouvat“. Takže nás možná zítra čekají velké věci a OPPO pro nás mají potenciálně lehce revoluční koncept.

Zveřejněný snímek ukazuje roh telefonu se zakřiveným displejem a chybějící částí rámečku na boku. V kombinaci se zmíněným heslem to jednoznačně odkazuje na telefon s vysouvacím displejem, který bude možno dle potřeby vysunout, či zasunout. Tedy samozřejmě v maximálně určených mezích, slova o neomezenosti jsou bezpochyby jen reklamní nadsázka. S velkou pravděpodobností by se mohlo jednat o něco podobného, co jsme před pár dny měli možnost vidět na jednom z patentů OPPO. Je ale nutné mít na paměti, že stále půjde jen o koncept od OPPO, který má na trh ještě velmi dlouhou cestu.

Každopádně se nejedná o úplnou revoluci, protože něco podobného ukázala třeba i konkurence z TCL a dokonce zhruba před měsícem už ve formě prototypu. Stejně tak si podobný patent nechali v roce 2019 zaregistrovat LG a údajně se s ním ještě v blízké budoucnosti setkáme. Výsuvné displeje tak určitě budou hrát nějakou úlohu během příštího roku, ale spousta věcí ještě není zcela jasných. Málokdo tuší, jak vše bude fungovat v reálu a jak šikovné toto řešení bude v opravdovém nasazení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.