Přestože se nyní v souvislosti se značkou Vivo hodně mluví o chystaném telefonu Vivo X60 a nebo nové nadstavbě Origin OS, nebude určitě od věci se podívat i na čerstvě představený telefon Vivo Y12s. Jde o přístroj, který svými parametry spadá do střední třídy a dá se už koupit na asijských trzích. Mezi jeho hlavní taháky by mohla patřit baterie s velkou kapacitou a nebo i celkem slušný hlavní fotoaparát.

Design a displej

V rámci designu nepřináší Vivo Y12s nějaké převratné inovace. Jde spíš o takovou tu letošní klasiku. Displej s úzkými rámečky, mírně širší bradou a malým kapkovitým výřezem pro přední kameru. A ani zadní panel v rámci vzhledu nepřekvapí svým obdélníkovým modulem hlavního fotoaparátu. Ale telefon je docela štíhlý se svými rozměry 164,41×76,32×7,41 mm při hmotnosti 191 gramů. LCD displej má úhlopříčku 6,51 palce, rozlišení 1600×720 pixelů a poměr stran je 20:9.

Další parametry

Výrobce zde sáhl po procesoru z dílem MediaTek a jde konkrétně o Helio P35. Ten je spárován se 3 GB operační paměti a 32 GB interního, dále rozšiřitelného, úložiště. Baterie má solidní kapacitu 5000 mAh, ale podporuje jen nabíjení s výkonem 10 W. V rámci konektivity jde také o nám dobře známou klasiku Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS, microUSB a 3,5 mm audio jack. Snímač otisků je uložen na hraně a telefon lze odemknout i skenem obličeje. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou FunTouch OS 11.

Foto výbava a cena

Přední fotoaparát dostal 8 MPix a jak již bylo řečeno, lze jej použít pro odemknutí telefonu. Zadní fotoaparát je duální. Tvoří jej primární snímač s rozlišením 13 MPix a světelností f/1.8 a druhý senzor má 2 MPix a clonu f/2.4. Cena Vivo Y12s je nastavena na zhruba 142 dolarů a potenciální kupci si mohou vybrat ze dvou barevných variant, a to Phantom Black a Glacier Blue.