Letošní POCO X3 NFC bylo velmi příjemným překvapením, které důstojně navázalo na legendární status Pocophone F1 z roku 2018. I když tentokrát nejde o žádný super výkonný telefon, tak se zase nedělaly příliš velké kompromisy v ostatní výbavě. A také je velmi příznivá i cena telefonu, což je jistě další zásadní důvod jeho popularity. Samostatnost POCO na mateřském Xiaomi tak firmě evidentně svědčí, i když by se samozřejmě daly najít i některé nepříjemné nedostatky. Kupříkladu v některých nesplněných slibech tvůrců…

Firma totiž hned při představení telefonu potěšila modderskou komunity, když slíbila vydání zdrojových kódů kernelu hned v den vydání. Slibem nezarmoutíš. Už je to totiž více než dva měsíce a zdrojové kódy nikde… To je samozřejmě velké zklamání pro všechny tvůrce Custom ROM, kteří právě spoléhali na předem deklarovanou otevřenost firmy. Časem se určitě dočkají, protože jde o povinnost podle GPL licence pro většinu Android OEM výrobců, ale i tak jde o určité zklamání. Komunita je na podobné porušené sliby zvláště háklivá, zejména pokud jde o přímou deklaraci během představování telefonu.

Pokud pro vás ale možnost vývoje či instalace Custom ROM nejsou příliš důležité, tak vás to příliš zajímat opravdu nemusí. POCO X3 NFC toho totiž za velmi solidní cenu může nabídnout opravdu hodně. Jde určitě o jeden z nejlepších současných telefonů vzhledem k poměru cena / výkon. Zákazník dostane třeba procesor Snapdragon 732G, skvělý displej se 120 Hz obnovovací frekvencí, velkou 5160 mAh baterii se 33W nabíjením nebo čtyři senzory zadního fotoaparátu se solidním výkonem.