Tak se konečně dočkali i jableční příznivci, protože si prestižní benchmark DxOMark vzal na paškál i fotoaparáty nových high-end modelů iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Byla tak zodpovězena otázka, zda jsou nové jablečné modely opět součástí té nejužší fotografické špičky, nebo zda pozvolný pád žebříčkem pokračuje. A myslím, že podrobné testy v tom udělaly jasno a nejvyšší modely současných iPhonů do špičky rozhodně patří. Ale na první trojici to stále ještě není…

 

iPhone 12 Pro totiž dosáhl celkového skóre 128 bodů (135 foto část, 66 zoom a 112 video), což stačí na vyrovnání výsledků Xiaomi Mi 10 Pro a celkově sdílené páté místo. Nejvyšší model iPhone 12 Pro Max pak ještě o kousek poskočil se 130 body (138 foto část, 68 zoom a 113 video) na samostatné čtvrté místo žebříčku. Náskok první trojice tak není nijak masivní, i když na vůdce pelotonu Huawei Mate 40 Pro to stále činí plných 6 bodů. Jde ale o solidní meziroční nárůst od 125 bodů iPhone 11 Pro Max, i když největší soupeři se od minulých generací polepšili o výrazněji rozdílnější čísla.

Oba telefony jsou chváleny a kritizovány v podstatě za to samé, takže jde vše shrnout dohromady. High-end iPhony tak podle testu nabídnout výborné barevné podání a expozici, či přesný autofokus. Vysoké chvály se dočkaly také videa, kde jde o jedny z opravdu nejlepších výkonů, také díky technologii HLG Dolby Vision. Zásadní ztráta na absolutní špičku je ale v možnostech přiblížení, protože zoom prostě není silnou stránkou jablečných produktů. Stejně tak výkon v horších světelných podmínkách občas lehce šumí a konkurence je překonává. Podrobně vše samozřejmě najdete přímo na stránkách DxOMarku.