Společnost Samsung včera oficiálně představila novinkový procesor Exynos 1080. Ještě před jeho uvedením se spekulovalo o tom, že tento čipset jako první dostane telefon nebo telefony řady Vivo X60. A po představovačce je tato možnost víc než pravděpodobná. Při prezentaci procesoru totiž zazněla věta o tom, že Vivo je strategickým partnerem Samsungu.

Nu a neuplynulo ani čtyřiadvacet hodin a už tu máme první reálné fotky modelu Vivo X60. Tedy zatím raději budeme mluvit o údajných snímcích, protože se objevily na čínské síti. Čínští tipaři k těmto fotkám také přidávají několik informací o parametrech telefonu. Ten první je zjevný, přístroj poběží na zbrusu nové nadstavbě Origin OS. Dále je také na první pohled jasné, že kolem displeje jsou velmi úzké rámečky a „díra“ pro přední kameru je uložena ve středu horní části obrazovky.

To, co ale na fotce vidět není je použitý procesor. A tím by prý skutečně měl být včera představený Exynos 1080 společnosti Samsung. Když navíc vzpomeneme na loňský rok, kdy byly představeny telefony řady Vivo X30 s procesorem Exynos 980, mohli bychom informaci čínských tipařů brát jako docela reálnou. Navíc řada byla uvedena zhruba v polovině prosince/decembra, takže kdyby výrobce i letos naplánoval představovačku řady X60 na podobný termín, mohly by odhady tipařů klapnout. Přesto ale raději počkáme na nějaké oficiálnější vyjádření o tomto chystaném telefonu.