Vlajkové telefony Samsung mají opět problémy. Model Samsung Galaxy S20 Ultra to postihlo už krátce po vydání, kdy si někteří uživatelé stěžovali, že jim u jejich stroje praská krycí sklo zadního foto modulu. A nyní se objevují další potíže, které postihly i telefon Galaxy Note 20 Ultra. Tentokrát jde o špatně fungující bezdrátové nabíjení.

Jak Samsung Galaxy S20 Ultra, tak i Galaxy Note 20 Ultra dostaly během uplynulého měsíce softwarovou aktualizaci, po které bezdrátové nabíjení nefunguje tak, jak by mělo. Podle informací na stránkách PhoneArena se s tímto problémem při bezdrátovém nabíjení setkala poměrně velká skupina uživatelů. Zatím se jej snaží řešit na oficiálních i neoficiálních fórech. Uživatelé si tam stěžují na to, že jim po aktualizaci přestaly fungovat bezdrátové nabíječky třetích stran. Aktualizace ale neměla vliv na originální nabíječky Samsung.

Majitelé telefonů Galaxy S20 Ultra a Galaxy Note 20 Ultra hlásí, že bezdrátové nabíjení je vždy po několika sekundách přerušováno a neběží plynule. Tento problém ale uživatelé před aktualizací neměli. Do pátrání po tom, kde by mohla být chyba se pustili i pánové z XDA Developers. Ti přišli na to, že problém s bezdrátovým nabíjením vyřeší vypnutí NFC. Jde ale o neoficiální opravu problému. A ta samozřejmě neřeší pravou podstatu a příčinu této chyby. Tu by měla odstranit a vyřešit až oficiální aktualizace. Na tu ale uživatelé stále čekají.