Společnost Oppo patří k těm výrobcům, kteří hodně investují do vývoje a inovací. A to, co jim nelze upřít, je vývoj technologií pro super rychlé nabíjení. Možná si vzpomenete na letošní prázdniny, kdy na veletrhu ChinaJoy Oppo představilo svou technologii rychlého nabíjení s výkonem 125 W. Na veletrhu představili i bezdrátovou nabíječku s výkonem 65 W.

Od prezentace těchto nabíjecích technologií uběhlo už pár měsíců a mnozí z fanoušků společnosti Oppo netrpělivě čekají na další informace o jejich případném komerčním využití.  A není se čemu divit, protože zástupci Oppo při prezentaci na veletrhu tvrdili, že kabelové nabíjení s výkonem 125 W dokáže nabít baterii s kapacitou 4000 mAh z nuly na 100% za pouhých 20 minut. Každopádně od veletrhu se o tomto super rychlém nabíjení nemluví. Nyní ale nám už dobře známý tipař Digital Chat Station dává na Twitteru na vědomí, že rychlá nabíječka s výkonem 125 W bude údajně uvedena na trh v prvním čtvrtletí příštího roku.

To, že na tuto technologii rychlého nabíjení budeme muset ještě chvíli čekat je dáno i tím, že je potřeba vychytat všechny mouchy a zabránit výraznému přehřívání jak nabíječky, tak i baterie a telefonu. Je třeba si uvědomit, že nabíjení má extrémní příkon a proto Oppo vyvinulo několik bezpečnostních prvků proti přepětí a přehřívání. Do nabíječky bylo přidáno dalších 10 teplotních senzorů, které mají detekovat průběh nabíjení a jeho stav. Samozřejmě bylo potřeba zvýšit i přepěťovou ochranu. Proto bude toto rychlé nabíjení připraveno pro komerční využití až příští rok. A který telefon by mohl být tím prvním s podporu 125 W nabíjení? Tipaři zatím jen nesměle odhadují, že by to mohl být Oppo Find X3, ale nic není zatím potvrzeno.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.