Rodina telefonů značky Realme se už za pár dnů dočká nového člena, protože britské zastoupení firmy včera potvrdila datum představení modelu Realme 7 5G. To by mělo proběhnout 19. prosince v 10:00 GMT a bude samozřejmě živě přenášeno firemními Facebook, Twitter a Youtube účty. Vše ještě podtrhl teaser obrázek telefonů samotného ukazující displej s „průstřelem“ v levém horním rohu a také čtečkou otisků prstů na boku přístroje. A co další parametry tohoto chystaného kousku ?

Oficiálně se sice nic neví, ale z několika náznaků se dá usuzovat, že půjde o přeznačený model Realme V5 pro globální trhy. Realme V5 bylo prozatím dostupné zatím jen v Číně, takže by vše dávalo smysl. Na stránkách thajské certifikační agentury NBTC se totiž před pár dny Realme 7 5G ukázalo pod modelovým číslem RMX2111, které je zcela identické s V5. S největší pravděpodobností se tak globální trh dočká již existujícího telefonu, který ale rozhodně má co říci do diskuze. Tedy s odpovídající cenovkou…

Pokud se tedy vše potvrdí, tak by Realme 7 5G mělo nabídnout třeba procesor Mediatek Dimensity 720 spolu s až 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Displej pak bude 6.5-palcové IPS LCD s 90 Hz obnovovací frekvencí a FullHD+ rozlišením. Hlavní fotoaparát se bude moci pochlubit čtveřicí senzorů (48 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx makro + 2 Mpx hloubka pole) a 16 Mpx selfie kamerkou. Baterie s kapacitou 5000 mAh by měla umět 30W nabíjení a vše poběží na Realme UI 1.0 naroubovaném na Androidu 11. Jedinou pihou na kráse pak asi bude absence NFC čipu. Tak uvidíme jak se pochlapí s cenou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.