Společnost Huami můžeme považovat za dobře zavedeného výrobce chytrých hodinek. Každým rokem jich na trh vrhnou celou řadu, což v době, kdy prodeje různých nositelností rostou, je jistě chvályhodné. Jejich řada Amazfit slušně boduje, takže není divu, že po modelech GTR 2 a GTS 2 připravují verze Amazfit GTS 2e a Amazfit GTR 2e.

První zprávy o tom, že hodinky Amazfit GTS 2e a GTR 2e jsou v přípravách se objevily na stránkách TizenHelp. Podle těchto informací mají chronometry kódová označení A2021 a A2023 a s nimi právě procházejí certifikací FCC. Pravda je ale ta, že z certifikačních výpisů se toho příliš mnoho o obou modelech hodinek nedozvíme. Snad jen snímky, které jsou součástí výpisů lehce poodhalují design hodinek. Model GTR 2e by měl mít kruhový displej a model GTS 2e pak obdélníkový. Obecně se očekává, že obrazovka bude typu AMOLED a hodinky budou podporovat GPS.

Za zmínku snad stojí i to, že společnost Huawei nedávno představila hodinky s podobným názvem, a to Watch GT 2e. Ty byly jakousi sportovní verzí k původním klasickým Huawei GT 2. Těžko však říci, zda se i společnost Huami vydá stejnou cestou. Pokud ano, mohly by oba modely dostat nové sportovní funkce, respektive funkce, které klasické verze GTR 2 a GTS 2 nenabízejí. Kdy by mohly být tyto nové modely představeny není známo. Zatím se všichni tipaři soustředí na hodinky Huami Zepp Z, které by měly svou globální premiéru odehrát už 17. listopadu/novembra.