Čas letí, protože se to zdá být skoro jako včera, kdy spatřila světlo světa řada Redmi K30. Čerstvě samostatné Redmi s ní zaznamenali na veškerých trzích velké úspěchy a dočkala se také i mnoha dalších doplňkových modelů či rebrandů. Pomalu už ale nastal čas na generační střídání stráží a tak už se pomalu začíná hovořit o nástupci. Podle analytiků bychom se mohli oficiálního představení Redmi K40 teoreticky dočkat ještě do konce roku a reálné dostupnosti někdy na začátku první čtvrtletí 2021. Ale první informace o konkrétní výbavě této řady prosákly na internet už dnes.

Zdrojem je jako obvykle „leakster“ Digital Chat Station, který opravdu snad nikdy nespí a jeho informovanost je zcela bezprecedentní. Podle jeho slov by řada Redmi K40 měla dorazit s OLED displejem s minimálními rámečky a hlavně 120 Hz obnovovací frekvencí. Designový průstřel na single selfie kamerku pak bude s největší pravděpodobností uprostřed. To jsou určitě pro mnoho fanoušků dobré zprávy, protože někteří stále nejsou zcela přesvědčeni o správnosti použití LCD displeje i Xiaomi Mi 10T, i když 144 Hz.

Nejasno panuje i ohledně procesorové výbavy, kde se nabízí hned několik kandidátů. U Redmi K40 Pro se v podstatě jako jasné řešení nabízí Snapdragon 875 a možná půjde dokonce o jeden z prvních telefonů jím vybavených. Základní model to má trochu složitější a spekulace se liší, někdo předpovídá Mediatek Dimensity 1000+ a někdo ještě nepředstavený Snapdragon 775G. Každopádně by údajně měl telefon dostat do vínku 64 Mpx hlavní foto-senzor Sony IMX686 a 33W rychlo-nabíjení baterie. No budeme velmi zvědavi.