Společnost Samsung nevydává jen drahé vlajkové telefony, ale svou pozornost obrací i na přístroje střední třídy, které jsou relativně cenově dostupné. Pro ně má vyhrazeny dvě řady, které mají označení Galaxy M a Galaxy A. A právě u řady Galaxy A se dnes na chvíli zastavíme. Letos v září/septembri totiž výrobce představil model Galaxy A42 5G jako svůj nejlevnější telefon s podporou 5G sítí. A zdá se, že na obzoru je další stroj z této řady s podporou 5G. Ten by mohl dostat obchodní název Samsung Galaxy A52.

Chystaný telefon Samsung Galaxy A52 se objevil ve výpisu benchmarkové platformy Geekbench s kódovým označením SM-A526B. Tipaři odhadují, že díky tomu by mohl být představen ještě letos a měl by být nástupcem modelu Galaxy A51 5G, který byl uveden letos v dubnu/apríli. Právě otestovaný telefon získal v Single-core testu 298 bodů a ve více jádrovém testu 1001 bod. Testována byla verze s 6 GB operační paměti a běžela na operačním systému Android 11.

Pokud bychom se ve výpisu podívali na to, jaký procesor testovaný stroj poháněl, najdeme pouze jeho kódové označení „lito“ a také to, že má osm jader a je taktován na 1,80 GHz. Když ale nahlédneme i do zdrojového kódu, přijdeme na to, že GPU procesoru je Adreno 619. To by tedy mohlo naznačit, že telefon bude osazen čipsetem z dílen Qualcomm, jmenovitě by mělo jít o Snapdragon 750. Co se týče dalších parametrů nic oficiálního k dispozici momentálně není. Takže nezbývá než vsadit na to, co odhadují tipaři, i když i ti jsou docela skoupí na slovo. Očekávají, že hlavní fotoaparát bude mít čtyři snímače a že další parametry by měly být mírně vyšší, než u modelu Galaxy A51 5G.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.