Novinky ohledně situace čínského giganta Huawei v posledních dnech opravdu dokáží překvapit. Dlouhé týdny to po zostření amerického embarga vypadalo velmi černě, protože Huawei ztráta přístupu k výrobním linkám taiwanského TSMC připravila o možnost výroby vlastních procesorů Kirin. Pesimisté už pomalu Huawei odepisovali, tedy alespoň jejich mobilní divizi. Firma rozhodně neseděla s rukama za zády, protože už včera se provalil už údajně podepsaný obchod o prodeji dceřiné značky Honor. A dnes následuje další bomba, protože Qualcomm údajně získal licenci pro dodávky procesorů pro Huawei.

To je pro mobilní fanoušky určitě dobrá zpráva, protože pokud by se vše potvrdilo, tak nic nestojí v cestě novým high-end telefonům Huawei. Sice ne s výbornými Kiriny vlastní produkce, ale se Snapdragony od Qualcommu. Což ruku na srdce část fanoušků možná i přivítá. Ve světle nové vlny licencí pro spolupráci s Huawei (Intel, AMD, Samsung Display, Sony) není navíc zcela ze hry ani dodatečné přiznání licence i pro TSMC. I když to zní možná jako příliš optimistická představa, protože už jen přechod rivala k americkým produktům od Qualcommu může být v obchodní válce velké vítězství.

Tyto zprávy samozřejmě ještě nejsou oficiálně potvrzené, protože se zatím objevily pouze v čínských zdrojích s citacemi nejmenovaného vysokého činovníka Huawei. To včerejší prodej Honoru už má další nepřímá potvrzení, protože celá řada zaměstnanců firmy dostala mailem informace o změně vlastníka. Vyskytly se také spekulace, že celý obchod možná ještě naroste až na 30 miliard dolarů (původně se spekulovalo o 15 miliradách) a někteří vysocí představitelé Huawei si stále ponechají část akcií značky. Každopádně se snad už konečně pro dvojblok Huawei/Honor svítá na lepší časy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.