Společnosti Oppo se na trhu sice vede poměrně dobře, ale konkurence je čím dál tím silnější. Hlavním rivalem je jistě Xiaomi, která je schopná vyrobit a prodat v podstatě cokoli. Proto se Oppo chystá rozšířit své portfolio o další produkty a nové tržní segmenty. Po nositelnostech, které se už úspěšně prodávají přichází čas na tablety a notebooky.

Podle čerstvých informací, které se objevily na čínském Weibo, se Oppo na uvedení nových produktů už připravuje. Samozřejmě je před nimi ještě kus cesty, takže oficiálního představení tabletu a notebooku se dočkáme až v průběhu příštího roku. Přesný termín není zatím stanoven. Každopádně rozhodnutí o vstupu na trh s tablety je poměrně nečekaným krokem. Jednak tento trh není v současnosti příliš lukrativní a navíc je tu i dost silná konkurence výrobců, kteří tablety produkují už řádku let. Za všechny jmenujme Honor, Huawei, Samsung a nebo i Lenovo.

A nesmíme zapomenout ani na společnost Apple, které momentálně dominuje trhu s tablety se svou řadou iPadů. Bude proto zajímavé sledovat jakou prodejní strategii Oppo zaujme a zda se bude s konkurencí vyrovnávat výbavou tabletů nebo jejich cenou. Co se týče notebooků, tak tady je také silná konkurence a opět zmíníme společnosti Samsung, Huawei a Xiaomi. A opět není jasné, jak a čím chce Oppo v této konkurenci obstát, protože jak o tabletu, tak ani o notebooku zatím nejsou k dispozici žádné bližší informace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.