Technologický pokrok je znát v podstatě ve všech úrovních našeho života a některé dříve nemyslitelné činnosti tak můžeme klidně provozovat i v teple svých domovů. Není tomu zase tak dávno, co byl třeba 3D tisk nebo laserové gravírování (tedy ozdobné rytí) doménou specializovaných firem a odborníků. Dnes vše potřebné koupíte v mnohem pokročilejší verze v čínském obchodě a necháte doručit domů. Pak už je vše jen a jen ve vašich rukou a nezměrnému rozpětí vaší kreativity. A třeba k tomu pomůže dnešní akce z Aliexpressu, ve které uvízla právě taková laserová gravírovačka a řezačka VG-L7.

Stolní laserová gravírovačka a řezačka VG-L7 toho zvládne opravdu hodně, protože je vybavena silným 20W laserem BX20 s vlnovou délkou 405 nebo 445nm. Díky tomu můžete rýt i na některé vybrané kovové předměty, keramiky nebo dokonce kámen. Potěší také masivní maximální rycí plocha 330 x 190 mm, takže se vaší kreativitě opravdu meze nekladou. Podporována je také celá řada rycích softwarových nástrojů. Cena tohoto univerzálního kousku je na Aliexpressu 173.88 dolarů, ale s trochou šikovnosti ji ještě srazíte s místními slevovými kupóny.

A pokud už si s laserovými produkty tykáte, tak se vám mohou hodit třeba profesionální laserové hlavice značky KKMOON. Ty využívají modrého laseru o vlnové délce 450nm a na výběr máte hned několik rozdílných modelů. Od 5500mW, přes 10W a 20W kousky až po nejsilnější 30W hlavici. A takový laser už jen tak něco nezastaví. Na čínském skladu vše začíná už od 34.53 dolarů, ale dvojice nejvyšších modelů je k mání dokonce hned z českého skladu od 106.35 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.