Letos v červnu/júni spatřily světlo světa telefony Oppo Reno 4 a Reno 4 Pro jako přístroje střední třídy, které jsou zaměřeny na fotografování a nahrávání videa. Za poměrně krátkou dobu od jejich vydání se začíná proslýchat, že Oppo už pracuje na jejich nástupcích. Že nejde jen o fámu by mohlo naznačit i to, že se model Oppo Reno 5 5G objevil na stolech čínských certifikátorů Tenaa.

Kromě výpisů Tenaa se o tomto telefonu zmiňují i tipaři s tím, že Oppo Reno 5 5G bude mít duální baterii s podporou rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Ale pojďme se podívat na parametry, které zveřejnila Tenaa. Telefon má ve výpisu dvě kódová označení, a to PEGM00 a PEGT00. Jeho rozměry jsou 159,1×73,4×7,9 mm při hmotnosti 172 gramy. AMOLED displej s úhlopříčkou 6,43 palce má rozlišení 2400×1080 pixelů a poměr stran 20:9. Obnovovací frekvence by měla být 60 Hz a vzorkovací frekvence pak 180 Hz.

Přístroj by měl pohánět osmi jádrový procesor s taktem 2,4 GHz. Tenaa jeho přesný typ neuvádí, ale spekuluje se o tom, že by mohlo jít o Snapdragon 765G. Baterie by měla mít celkovou kapacitu 4300 mAh. Operačním systémem by měl být Android 11 s nadstavbou ColorOS 11. Přední kamera bude mít rozlišení 32 MPix a zadní fotoaparát bude mít čtyři snímače. Jejich rozlišení je 64 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Snímač otisků prstů bude podle všeho integrován do displeje. V nabídce budou čtyři barevné varianty, konkrétně jde o Starry Dream, Aurora Blue, Moonlight Black a Star Wish Red. Kdy bude ale telefon, případně i jeho Pro verze představena není známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.