Letos jsme se ze strany OnePlus dočkali radikálního kroku, protože se dlouhá léta snažili jen v kategorii špičkových telefonů. Tedy pokud vynecháme jeden vousatý midrange model v dávné minulosti. To už teď neplatí, protože nová řada OnePlus Nord už obsahuje hned trojici telefonů, od střední třídy až po opravdu základní low-end. Tím nejzajímavějším je ale rozhodně původní OnePlus Nord, který je stále velmi dobrou koupí a už se také podle posledních informací pracuje na jeho nástupci Nord SE.

Alespoň to tvrdí zpráva serveru Android Central, která uvádí, že by se novinka pod názvem Nord SE měla dostat na trh někdy v březnu příštího roku. A pro jistotu dokonce hned poskytují i některé specifikace chystaného telefonu. Zachován by tak údajně měl zůstat AMOLED panel, kapacita baterie by měla narůst na 4500 mAh a hlavně by nabíjení mělo přejít na ďábelsky rychly 65W Warp Charge. Některé zdroje uvádí také opět procesor Snapdragon 765G, ale to se do března ještě může změnit. Času mají tvůrci ještě více než dost.

Březnový termín je o to zajímavější, že na zhruba stejné období se čeká i představení plnohodnotné řady OnePlus 9. Ta podle prvních zpráv má mít trojici zástupců a někteří tak začali spekulovat o možném OP9 Ultra. Mnohem logičtější by však bylo počítat OnePlus Nord SE právě jako třetí zástupce k obvyklým kouskům. Řeší se také globální dostupnost tohoto nového kousku, protože asi nebude k mání úplně všudy. Ale na Evropu a Indii se podle všeho dostane, takže fanoušci u nás mohou zůstat v klidu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.