Čínský gigant Huawei se stále potácí v problémech spojených se zostřením amerického embarga v rámci obchodní války. Jedním z nejvíce diskutovaných tahů ve snaze o nějaké řešení byl určitě i případný prodej dceřiné značky Huawei. Ta je zodpovědná za velkou část úspěchů firmy a například jejich telefony tvořily celou čtvrtinu prodaných modelů. Zanedbatelný není ani dopad ve finanční oblasti, kde podle zasvěcených Honor minulý rok vykázal čistý zisk 6 miliard juanů. O zájemce by tak v případě prodeje rozhodně neměla být nouze.

A podle dnešní exkluzivní zprávy agentury Reuters už k prodeji opravdu došlo a k oficiálnímu oznámení by mohlo dojít už v neděli. Šťastným kupcem se podle jejich informací má stát konsorcium vedené distribuční firmou Digital China, kterou doplní další alespoň tři investiční firmy podporované vládními představili čínského Šen-čenu. Cena by se měla vyšplhat na 100 miliard juanů (tedy v přepočtu asi 15.2 miliard dolarů) a údajně zahrnuje v podstatě vše včetně vývojářské divize. Honor si má také zachovat kompletní tým zaměstnanců a do tří let vstoupí na burzu.

Teoreticky by se tak Honor mohl vymanit ze sankcí uvalených na mateřskou firmu, alespoň si to myslí velká část mobilních analytiků. I když samozřejmě možné je cokoliv, zejména v obchodní válce mezi světovými státními obry. Každopádně by silný investor mohl Honoru ještě pomoci, nehledě na to, že Digital China už teď patří mezi hlavní distributory Huawei & Honor na domácí čínské půdě. A investiční trh si to myslí také, protože po této zprávě Reuters poskočila hodnota akcií Digital China výrazně nahoru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.