Tak jak trávíte masivní nárůst času strávený v domácím prostředí díky současné situaci ? Už máte na gauči také vysezený důlek a prošoupané obě tlačítka na počítačové myši ? Pak je možná čas zapřemýšlet o novém koníčku a takový 3D tisk otvírá až netušené možnost. S domácí 3D tiskárnou si pohrají nejen hračičkové, ale i nadšenci všeho druhu. Navíc dnes jsou k mání opravdu extrémně dostupné modely za skvělé ceny, jako třeba dnešní dvojice 3D tiskáren e-shopu Cafago. A doprava z německého skladu bez dalších doplatků je vždy velké plus.

3D tiskárna Anet ET4 se vyznačuje novým modulárním designem, díky kterému není složení tiskárny otázkou hodin, ale zhruba 10 minut. Jedná se o kompaktnější model s tiskovou plochou 220 x 220 x 250 mm a potěší určitě nejen kvalitní kovové zpracování, ale i nová hliníková deska s temperovaným sklem nebo automatickým vyrovnáváním, či dotykový 2.8-palcový LCD displej pro jednoduché ovládání. Samozřejmostí je i automatická detekce tiskové struny, nebo navázání tisku po přerušení. Podporováno je jako vždy i široké spektrum materiálu tiskových strun. A vy ji můžete mít už za pár dnů jen za 119.99 euro.

C-reality Ender-3 je pak domácí 3D tiskárnou, která vám dorazí v rozebraném stavu a vy si ji tak musíte sami sestavit. Může však nabídnout velice slušné parametry například s hlavicí MK-10, přesností tisku ±0.1 mm, pracovní tiskovou plochou 220 x 220 x 250 mm a podporou celé řady 1.75 mm tiskových strun (tzv. filamentů).  Rychlé zahřívání na 110℃ v pouhých 5 minutách je také velmi pozitivním číslem pro nadšené modeláře a technologie navázání tisku při výpadku proudu velmi šikovným parametrem. Z německého skladu k mání za 127.49 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.