Finská Nokia si samozřejmě největší dobou slávy prošla už před dávnými lety s „hloupými“ telefony a momentálně s chytrými modely o boj na výsluní tvrdě bojují. Proto se snaží zaujmout i některými lehce retro modely, které evokují doby dávno minulé. Samozřejmě už se nejedná o plně „hloupé“ modely, i když by tak na první pohled mohly vypadat. Dnes se s prvním oficiálním snímkem poprvé představila i Nokia 8000 4G a jde tak o další návrat do slavné řady. Bohužel však ne s typickým vysouvacím krytem klávesnice.

Telefon vypadá vskutku „normálně“, i když se ho tvůrci pokusili vyšperkovat pomocí lehce zakřivených okrajů včetně klávesnice. Nokia 8000 4G bude mít 2.8-palcový LCD displej (320 x 240 pixelů) a poměrně slušnou hardwarovou výbavu se Snapdragonem 210, 512 MB RAM a 4 GB vnitřní paměti. To je třeba oproti 8110 4G pořádný skok. Dále pak třeba 2 Mpx fotoaparát nebo 1500 mAh vyměnitelnou baterii, ale bohužel nabíjenou jen micro-USB portem. Systémem bude KaiOS s předinstalovanými aplikacemi jako Whatsapp nebo Facebook a telefon bude možno použíti jako hotspot.

Klasický vzhled telefonu rozhodně není nic špatného, protože zejména někteří pamětníci po něm stále teskní. A v kombinaci se základními chytrými funkcemi a (pravděpodobně) extrémně nízkou cenou se může jednat o zajímavý kousek. Kromě tohoto modelu se údajně pracuje i na Nokia 6300 4G s návazností na velmi oblíbený telefon z roku 2006. Podle dostupných informací budou specifikace velmi podobné, ale displej by měl být menší jen se 2.4-palce. Co si myslíte o podobných telefonech ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.