Minulý měsíc společnost Vivo nejdřív naznačila a pak také potvrdila, že připravuje novou nadstavbu, která dostala název Origin OS. Následně Vivo potvrdilo, že jde o originální nadstavbu a jako taková kompletně nahradí stávající FunTouch OS. Značka oznámila, že na vývoji nové nadstavby Androidu pracovala zhruba rok a ještě před jejím oficiálním spuštěním došlo jejímu odladění. A kdy bude zbrusu nová nadstavba představena a spuštěna?

Značka Vivo dnes oficiálně potvrdila, že Origin OS bude uveden 18. listopadu/novembra. Za tomto účelem bude uspořádána speciální akce v čínském Shenzhenu. K tomu se okamžitě přidal i nám dobře známý tipař Digital Chat Station, který na Weibo nabídl první podrobnější informace o nové nadstavbě. Tipař potvrdil předchozí spekulaci o tom, že nová nadstavba nabídne uživatelům dva typy uživatelského rozhraní. Mezi nimi by mělo být umožněno jednoduché přepínání. Podle tipaře je nyní odladěno překreslení uživatelského rozhraní a byla vylepšena i animace přechodu.

Představení nadstavby Origin OS bude předcházet vývojářské konferenci značky Vivo, na které by mělo být uvedeno několik dalších nových produktů, jako jsou nové aplikace a hry a měla by být oznámena i nová obchodní partnerství. Očekává se také, že Vivo na konferenci upřesní se kterými zařízeními bude nová nadstavba kompatibilní a to i přesto, že by údajně měla být dostupná pro všechny stávající Vivo přístroje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.