Co se týče aktualizací, tak jsou modely telefonů OnePlus jako v bavlnce, protože vždy dostávají novinky mezi úplně prvními. Pro horlivé nadšence existuje navíc hned trojice kanálů aktualizací (Closed Beta, Open Beta a Stable), pomocí kterých můžete mít na telefonu opravdu přesně to co chcete. Před zhruba dvěma týdny se ale firmě povedl velmi nepříjemný přešlap, který si jen tak za rámeček nedají. Omylem totiž u aktualizace zaměnili výše zmíněné kanály a nechtěným výsledkem tak bylo smazání uživatelských dat u aktualizovaného telefonu. Nemilé.

Majitel telefonu OnePlus totiž může přepnout právě mezi Open Beta a Stable kanály doručení aktualizace, ale tento proces resetuje celý telefon. A aktualizace OxygenOS 11.0.1.1 stable build pro modely OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro  se omylem dostala do Open Beta kanálů. A protože většina uživatelů má nastavené automatické aktualizace, tak se vše samo stáhlo a chudák jen vše odklepl bez podrobného studia textu. Po restartu telefonu pak následovalo překvapení, protože se telefon tvářil jako zbrusu nový se vším všudy.

Firma na vše poměrně rychle zareagovala a problematický update stáhla z OTA serveru. I tak ale raději prostřednictvím oficiálních fór vydali varování, aby se uživatel po stažení Open Beta 3 opravdu dvakrát přesvědčil, že se jedná o ten správný Open Beta build. A určitě také pro jistotu neublíží si citlivá data dopředu zálohovat. Naštěstí se u beta uživatelů obvykle jedná o pokročilé hračičky, kteří si dovedou poradit. Kdyby byla situace opačná a Beta build se dostal do Stable kanálu, tak by bylo mnohem hůře…