Tak se nám ty novinky a spekulace kolem Xiaomi Mi 11 začínají pěkně hromadit. Vše odstartovalo stažení modelů původní řady Mi 10 z čínských obchodů a včera jsme se dočkali údajného listingu telefonu ve výsledcích benchmarku Geekbench. Dnes můžeme do mozaiky přiložit další střípek, protože známý „leakster“ Digital Chat Station nezahálí ani o víkendu. A naservíroval nám velmi zajímavou spekulaci ohledně fotografické výbavy Mi 11. Samozřejmě nepotvrzenou, ale z velmi dobrého zdroje.

Podle jeho slov by totiž chystané nové Xiaomi se Snapdragonem 875 (protože Mi 11 přímo nejmenuje) mělo dostat 48 Mpx ultra-wide senzor s velikostí pixelů 0.8μm. To je poměrně razantní skok, protože klasické Mi 10 mělo jen 13 Mpx ultra-wide a Mi 10 Pro či dokonce Ultra se obešli s 20 Mpx ultra-wide senzorem a 1.0μm pixely. Výrazného vylepšení by se pak údajně měla dočkat i stabilizaci, ale tady už žádné podrobnosti nejsou k dispozici. Není také jasné, zda novinky tohoto kalibru nebudou jen pro chystanou Pro variantu Mi 11.

Předpokládané datum představení nové řady se ale nezměnilo a stále se jako nejpravděpodobnější jeví leden / únor příštího roku. Ale už několik zdrojů v podstatě potvrdilo, že by právě Xiaomi měli debutovat s procesorem Snapdragon 875. Další důkaz vysoce nadstandardních vztahů firmy s Qualcommem. V následujících týdnech tak můžeme určitě čekat smršť dalších zaručených zpráv, renderů a spekulací. A už předem můžeme doufat, že Xiaomi opět nenapálí cenu i základních modelů extrémně vysoko, jako u současné generace. Bohužel je to více než pravděpodobné.