Jablečné produkty se vždy skvěle prodávají a Applu určitě slouží k marketingové cti, že dokáže prodat v podstatě cokoli nezávisle na kvalitě a nadsazené ceně. Nejinak tomu je i s novými modely telefonů řady iPhone 12, které trhají prodejní rekordy a zájem je opravdu velmi vysoký. Věrným fanouškům nevadí ani celá řada kontroverzí, které se po vydání telefonu vyrojily. Například herní výdrž a extrémní omezování procesoru při vyšších teplotách jsou poměrně ostudné. Pravověrní nad tím ale mávnou rukou a určitě je nezviklají ani další stížnosti uživatelů na nažloutlé displeje.

V posledních dnech totiž stoupá frekvence zpráv o nevyvážené kvalitě displejů u modelů iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Displej je podle nich často lehce nažloutlý a nepomáhá ani vypnutí funkce True Tone, která se stará o teplejší podání barev. Vše samozřejmě vynikne při porovnání s jiným telefonem stejné řady bez tohoto problému a na internetu už jich koluje celá řada. Dva takové můžete spatřit i v našem článku. Nejedná se sice o žádný kardinální problém jako třeba zelenání displejů některých Samsungů, ale i tak to u telefonu za „majlant“ rozhodně nepotěší.

Někteří odborníci spekulují o možném uvolnění kontroly kvality výroby Applu vzhledem k enormnímu tlaku na naplnění produkčních kvót. Jen před pár dny se objevily zprávy o továrních linkách běžících 24/7, rušení zaměstnaneckým dovolených a navyšování pracovních hodin v Číně. Takže výstupní kontrola logicky nemusí být úplně na výši. Na druhou stranu v milionových výrobních objemech jsou nedostatky v podstatě nevyhnutelné a cílem je tak pouze jejich limitace na minimum. Tak uvidíme, jak se potenciálně k ke kauze nažloutlých displejů postaví samotný Apple.