Včerejší stažení modelů řady Xiaomi Mi 10 z nabídky čínských obchodů bylo mnohými interpretováno jako první krok příprav na příchod nové generace. Proti tomu se ale lehce vzpírá logika, protože procesory Snapdragon 875 budou Qualcommem představeny až 1. prosince. Takže je původní lednový / únorový termín představení telefon mnohem pravděpodobnější. Xiaomi ale mají s Qualcommem vysoce nadstandardní vztahy a tak je klidně možné, že se jim povede vše ještě uspíšit. A dnes už se ve výsledcích benchmarku Geekbench objevil dokonce i údajný prototyp Xiaomi Mi 11.

Toto zjištění pochází ze serveru dealntech, kteří listing tohoto telefonu na Geekbench pořádně rozpitvali. Samotné označení Xiaomi M2012K11C by totiž na identifikaci určitě nestačilo. Ale při bližším pohledu už je to něco zcela jiného. Snapdragon 875 má tri-cluster sestavu jader 1xCortex-X1 na 2.84GHz, 3xCortex-A78 na 2.42GHz a 4xCortex-A55 na 1.8GHz, čemuž přesně odpovídají takty tohoto modelu z Geekbench. Stejně tak sedí i označení grtafického čipu jako Adreno 660, takže se dá opravdu skoro s jistotou říci, že jde o nový procesor od Qualcommu, který má jako první pohánět právě Mi 11.

This slideshow requires JavaScript.

A v zásadě sedí i samotné dosažené výsledky, protože v porovnání se Snapdragonem 865 má nový model lepší single core výsledky zhruba o 23 % a multi-core o 6.5 %. Je nutné mít navíc na paměti, že se s určitostí jedná maximálně o prototyp Mi 11. Samozřejmě nejde o oficiální informace a musíme k nim tak přistupovat se zdravou dávkou skepse. Ale vše vypadá poměrně velmi věrohodně a spekulace tak může být na velice pevných základech. Že bychom se tak už mohlo začít pomalu těšit ?