Velké značky výrobců telefonů pokládají v podstatě za svoji stavovskou čest, aby zákazníkům kromě telefonů samotných nabídli i chytré hodinky nebo náramky. A protože OnePlus mají určitě ambice řadit se k velkým značkám, tak o něčem podobném určitě uvažují. První spekulace o OnePlus Watch už jsou poměrně vousaté, ale kolem data vydání OnePlus 8T nabraly velmi reálné rozměry. Mnozí analytici dokonce předpokládali představení právě s tímto telefonem, ale to se nakonec nestalo.

Známy tipér Max Jambor pak přinesl zprávu, že se opravdu původně počítalo s vypuštěním OnePlus Watch na trh v průběhu října, ale z neznámých důvodů bylo vše odloženo na neurčito. To může mít samozřejmě celou řadu důvodů, ale rozhodně to nezní nijak nadějně. O tom, že plány na nové hodinky nejsou jen bohapustou spekulací svědčí i zveřejněný obrázek řemínku ke speciální edici OnePlus Watch Cyberpunk 2077 Limited Edition. Ta měla asi před pár dny debutoval spolu s obdobně mířeným telefonem, ale opět jsme se hodinek nedočkali.

Předchozí údajné informace ohledně OnePlus Watch hovořily o kulatém displeji, ale hlavním tématem byl použitý systém. Vzhledem k tomu, že sesterské Oppo využívá v mezinárodních verzí svých hodinek Wear OS, tak se podobné řešení asi primárně nabízí. Na druhou stranu další z příbuzných Realme sází na upravenou verzi FreeRT OS. Fanoušci tak musí čekat dál a mohou jen doufat, že odložení na neurčito není způsobeno nějakým fatálním odhaleným problémem. Ale snad se vše nakonec vyřeší k všeobecné spokojenosti.