Čínským mobilním světem momentálně hýbou připravované modely řady Redmi Note 9, které už jsou opravdu na spadnutí. Našinec je ale tímto značením totálně zmaten, protože telefony s tímto názvem se na globálním trhu objevily už letos v květnu. V Číně se ale nikdy nepředstavily a tak je nejvyšší čas je nabídnout i tam. A pro ještě větší chaos půjde podle všeho o totálně odlišné kousky od globální verze nejen po stránce hardwarové, ale i designové. Díky uniklým materiálům z certifikačního úřadu TENAA už o tom máme poměrně jasno.

Jako vždy tyto snímky sehnal a publikoval extrémně aktivní „leakster“ Digital Chat Station a telefon je na nich zachycen ve dvou verzích. Obě sdílí kruhový zadní modul pro senzory zadního fotoaparátu, ale liší se umístěním LED blesku. Základní verze ho má namísto jednoho ze senzorů uvnitř a Redmi Note 9 Pro varianta pak mimo něj. Telefony tak budou opravdu zcela jiné než globální modely, protože ty mají obdélníkový modul fotoaparátů. A tím samozřejmě změny rozhodně nekončí, protože to hlavní se odehraje uvnitř.

Základní verze bude hrát ještě poměrně při zdi s procesorem Dimensity 800U, standardním FullHD LCD displejem a 48 Mpx hlavním snímačem. Zato výkonnější Pro model bude mít dynamickou obnovovací frekvenci 120 Hz, procesor Snapdragon 750G a také nový 108 Mpx hlavní foto senzor Samsung HM2. Modely Redmi Note vždy patřily do střední třídy, ale tohle na první pohled vypadá nadmíru solidně a ambiciózně. I když jsou telefony určeny primárně pro čínský trh, tak jsem přesvědčen, že existuje poměrně vysoká šance globální dostupnosti. Možná pod hlavičkou POCO nebo Xiaomi, ale to je jedno.