Nový OnePlus 8T už je tu s námi skoro tři týdny a zatím se dočkal velmi pozitivního přijetí a veskrze oslavných recenzí. A ano, než to někdo zmíní, tak jsem se stále ještě nedostal ke slíbeným prvním dojmům s tímto telefonem 🙂 Tak snad o víkendu. Každopádně jde o parádní kousek a tomu také nasvědčují i první prodejní čísla. Na domácí čínský trh se dostal s malým zpožděním a momentálně je údajně problém ho sehnat, protože poptávka převyšuje nabídku. S tím zatím naštěstí v Evropě problém nemáme.

Alespoň čínská média v tom mají jasno a situaci potvrdil i vysoce postavený zástupce firmy, Podle jeho slov OnePlus podcenili zájem o tento model a tak pro čínský trh prozatím neměli odpovídají kusové zásoby. Doporučuje tak zájemcům zkusit štěstí v kamenných obchodech, protože na rozdíl od zbytku světa značka v Číně prodává masově i mimo online kanály. Velký zájem o tento telefon je určitě parádní cenou, protože se OnePlus 8T v 8GB+128GB verzi prodává jen za 3399 juanů. To je v přepočtu zhruba 430 euro a český zákazník tak je pláče v koutě při pohledu na naši 625 eurovou cenovku.

Tvůrci také jako obvykle nezanedbávají softwarovou stránku věci, protože si ohledně aktualizací vybudovali u fanoušků skvělou reputaci. OnePlus 8T šel na trh s verzí Oxygen OS založenou na Androidu 11 a už minulý týden se dočkal prvního updatu. A včera už se objevily zprávy o další aktualizaci OxygenOS 11.0.3.4, která by se na telefony měla dostat v průběhu příštích dnů. Změn není mnoho a jde spíše o vágní popisky optimalizace spotřeby a zahřívání, vylepšení fotoaparátu a spoustu záplat a oprav. Ale proč ne, péči každý majitel vidí jen a jen rád.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.