Společnost Oppo oficiálně představila novinkový telefon Oppo K7x. Ale vzhledem k tomu, že se o chystaném přístroji už docela dlouho mluvilo, byla představovačka vlastně jen jakýmsi potvrzením předchozích zvěstí. Potvrzen je tedy procesor Dimensity 720 a také displej s obnovovací frekvencí 90 Hz. Ovšem mezi jeden z hlavních taháků by mohla patřit třeba i baterie s velkou kapacitou. Ale pojďme se na jednotlivé parametry podívat podrobněji.

Jako vždy začneme LCD displejem, který jak už víme, má obnovovací frekvenci 90 Hz. Vzorkovací frekvence je 180 Hz a rozlišení FullHD+. Dodejme ještě, že jeho úhlopříčka je 6,5 palce a v levém horním rohu je „díra“ pro přední kameru.

Procesor Dimensity 720 doplnilo 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, a to je jediná paměťová verze. Baterie má velmi slušnou kapacitu 5000 mAh. Výrobce tvrdí, že vydrží až 16,1 hodiny online sledování videí, poslech hudby po dobu 34,8 hodiny a nebo hraní hry „Honor of the King“ po dobu 8,4 hodiny. Akumulátor podporuje rychlé nabíjení s výkonem 30 W. Snímač otisků je uložen na hraně přístroje. Telefon běží na systému Android 10 s nadstavbou ColorOS 7.2.

Přední kamera má rozlišení 16 Mpix. Hlavní fotoaparát se čtyřmi snímači je uložen i s LED bleskem do obdélníkového modulu. Jednotlivé snímače mají 48 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 Mpix. Mezi nimi najdeme širokoúhlý objektiv se záběrem 105°, makro objektiv a monochromatický objektiv. Na čínském trhu se bude Oppo K7x prodávat za 1499 jüanů, což je zhruba 228 dolarů. Ale vzhledem k tomu, že se blíží slevový festival Double Eleven, je pro tento případ připravena speciální sleva. Telefon si nyní můžete předběžně objednat za 1399 jüanů, tedy za zhruba 208 dolarů. V nabídce jsou barevné varianty Mirror Black a Shadow Blue.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.